FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).

RON WERBER

A brief professional profile

The Hebrew version

רון ורבר

יותר מעשור משמש רון ורבר יועץ אסטרטגי בכיר בקמפיינים פוליטיים בעיקר באירופה. על לקוחותיו בהווה ובעבר נמנים גם ראש ממשלת רומניה, ויקטור פונטה, ראש מפלגת האופוזיציה הסוציאליסטית בהונגריה, אטילה משטרהאזי, המוביל את מפלגתו נגד ממשלת הימין בבחירות שיתקיימו בחודש מאי 2014, ראש ממשלת רומניה לשעבר אדריאן נאסטסה ונשיא רומניה לשעבר יון אילייסקו, ראש ממשלת הונגריה לשעבר פיטר מדג'שי, ראש ממשלת ליטא לשעבר אלגירדס בראזאוסקאס, יושבת ראש הפרלמנט ההונגרי קאתלין סילי, סגן נשיא קניה קאלונזו מוסיוקה, ראש עיריית בוקרשט סורין אופרסקו, ונשיאי מחוזות, ראשי ערים וראשי מפלגות רבים נוספים. ורבר עובד עם מפלגות רבות בדמוקראטיות המתפתחות של מרכז-מזרח אירופה, בקמפיינים מוניציפאליים, בקמפיינים לנשיאות, לראשות ממשלה, לפרלמנט האירופי ובקמפיינים של משאלי עם חשובים.

סדנאות ההדרכה שהוא מקיים בארצות השונות, מכשירות מנהיגים ופעילי שטח, לתכנון וניהול יעיל של מאבקים ציבוריים ומערכות בחירות - ברמת הקהילה וברמה הארצית, לגיוס והנעת אזרחים, לניצול מושכל של משאבים מוגבלים, ולהופעה אפקטיבית בציבור ובתקשורת. כמו כן, הוא מייעץ רבות לסיעות בפרלמנט האירופי בבריסל.

בשנים האחרונות, ובמקביל לעבודתו באירופה, חידש רון ורבר את פעילותו בארץ באופן מוגבל - רובה בהתנדבות. במסגרת זו, הוא שימש אסטרטג ומנהל קמפיין הבחירות של "עיר לכולנו" בבחירות המוניציפאליות בתל-אביב, המאבק לטרפוד "תכנית ויסקונסין" בכנסת, הקמת "פורום פעולה אזרחית" יחד עם הרב מיכאל מלכיאור, המאבק להעלאת חלקו של הציבור ברווחים מתגליות הגז ומאוצרות הטבע בכלל ("חוק ששינסקי"), המאבק נגד הריכוזיות במשק ועוד מאבקים חברתיים וסביבתיים רבים.

בתחילת שנות השמונים היה ורבר ממקימיה של תל"ם, התנועה לציונות מגשימה, לצידו של חבר הנהלת הסוכנות היהודית אורי גורדון ז"ל ושימש כשליח התנועה בצפון אמריקה. בשנת 1988 ריכז בהתנדבות את פעילות מטהו של לובה אליאב ז"ל לאחר חזרתו למפלגת העבודה.

לאחר המפלה של מפלגת העבודה בבחירות המוניציפאליות ובבחירות הכלליות של שנת 1988, גויס רון ורבר לעמוד בראש מערך ההסברה של המפלגה, ע"י מי שנבחר לאחר הבחירות לתפקיד מזכ"ל העבודה, מיכה חריש. בין השנים 1989-1992 היה ורבר שותף לצוות המצומצם בהנהגת חריש, ששיקם את מפלגת העבודה, הוביל את קמפיין מפקד החברים הגדול אי פעם ("מצטרפים וקובעים", 1990-1991) ואת שיווק הפריימריס הראשונים בישראל (1991-1992), את הקמת תשתית השטח וההסברה של העבודה באותם ימים - ולבסוף את קמפיין הניצחון בבחירות הכלליות של שנת 1992 ובחירתו של יצחק רבין ז"ל לתפקיד ראש ממשלת ישראל.

בין השנים 1993-2000, שימש ורבר כיועץ תקשורת, חקיקה וממשל לחברות וארגונים וביניהם זכייניות ערוץ 2, רשת, קשת וטלעד, ארגון המורים העל-יסודיים ("עוז לתמורה במערכת החינוך"), המכון הישראלי לדמוקרטיה, ארגון מפיקי הטלוויזיה והקולנוע, ארגון בעלי תחנות הדלק, עיריית באר-שבע, עיריית נתניה, עריית רמת השרון, מועצות אזוריות ומקומיות ועוד.

בשנת 1994, הוביל רון ורבר את פעילות הפרסום והשיווק חסרת התקדים של קמפיין חיים רמון לראשות הנהגת ההסתדרות.

בעיצומה של מערכת הבחירות הכלליות של שנת 1996, פרש ורבר ממטה הקמפיין של מפלגת העבודה, מאחר ונקבעה האסטרטגיה של "פרופיל נמוך" ולאחר שהוחלט לא להזכיר "יתר על המידה" בתעמולת הבחירות את רצח רבין שהתרחש אך חודשים ספורים קודם לכן, ולא לאפשר פעילות רחוב ענפה. מיד אחר כך, הוא חבר אל צוות היועצים האמריקאי בראשות ריצ'רד (דיק) דרזנר , שסיים זה עתה את קמפיין הניצחון של בוריס ילצין ברוסיה (אפריל 1996), והחל בפרק האירופי של עבודתו.

בארץ הוא מסייע היום בפעילות פרו-בונו לארגונים חברתיים וסביבתיים ולגופים ציבוריים.