FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).

RON WERBER

A brief professional profile

רון ורבר

במשך שלושה עשורים, עד צאתו לגמלאות בשנת 2020, שימש רון ורבר יועץ אסטרטגי בקמפיינים לנשיאות, לראשות ממשלה, לעיריות, לפרלמנט האירופי ובקמפיינים של משאלי עם חשובים, באירופה. על לקוחותיו במהלך השנים נמנו בין השאר גם ראש ממשלת רומניה אדריאן נאסטסה ונשיא רומניה יון אילייסקו, ראש ממשלת הונגריה פיטר מדג'שי, ראש ממשלת ליטא אלגירדס בראזאוסקאס, ראש ממשלת רומניה ויקטור פונטה, סגן נשיא קניה קאלונזו מוסיוקה, ועוד נשיאי מחוזות, ראשי ערים וראשי מפלגות רבים.

בנוסף לסיוע בתכנון וניהול קמפיינים, קיים ורבר סדנאות ההדרכה מקיפות בארצות השונות, אשר הכשירו מנהיגים ופעילי שטח, לתכנון וניהול יעילים של מאבקים ציבוריים ומערכות בחירות ברמת הקהילה וברמה הארצית, לגיוס תומכים והנעת בוחרים, לניהול יום בחירות, לניצול מושכל של משאבים מוגבלים, לבניה וניהול של מאגרי מידע יעילים, ולהופעה אפקטיבית בציבור ובתקשורת. כמו כן, הוא ייעץ במשך שנים ארוכות לסיעות בפרלמנט האירופי בבריסל, והיה בקשר הדוק עם נציבים בכירים באיחוד האירופי.

במקביל לעבודתו הבינלאומית, היה רון ורבר פעיל גם בארץ, בעיקר בסיוע התנדבותי לארגוני חברה אזרחית. הוא סייע לקמפיין הבחירות המוניציפליות של "עיר לכולנו" בתל-אביב, למאבק נגד "תכנית ויסקונסין" בכנסת, להקמת "פורום פעולה אזרחית" שנאבק להעלאת חלקו של הציבור ברווחים מתגליות הגז ומאוצרות הטבע בכלל ("חוק ששינסקי הראשון"), למאבק נגד הריכוזיות במשק ועוד מאבקים חברתיים וסביבתיים רבים.

לפני כן, בתחילת שנות השמונים, היה ורבר ממקימיה של תל"ם, התנועה לציונות מגשימה, לצידו של חבר הנהלת הסוכנות היהודית אורי גורדון ז"ל ושימש כשליח התנועה בצפון אמריקה. בשנת 1988 ריכז בהתנדבות את פעילות מטהו של לובה אליאב ז"ל לאחר חזרתו למפלגת העבודה.

לאחר המפלה של מפלגת העבודה בבחירות המוניציפאליות ובבחירות הכלליות של שנת 1988, גויס רון ורבר לנהל את מערך ההסברה של המפלגה, ע"י מי שנבחר לאחר הבחירות לתפקיד מזכ"ל העבודה, מיכה חריש. בין השנים 1992-1989 היה ורבר שותף לצוות המצומצם בהנהגת חריש ובניהולו השוטף של יובל פרנקל זכרו לברכה, ששיקם את תשתית הסניפים של מפלגת העבודה, הוביל את קמפיין מפקד החברים הגדול אי פעם ("מצטרפים וקובעים", 1991-1990) את שיווק וניהול הפריימריס הראשונים בישראל (1992-1991), ואת חידוש תשתיות השטח וההסברה של העבודה באותם ימים - בואך קמפיין הניצחון בבחירות הכלליות של שנת 1992 ובחירתו של יצחק רבין ז"ל לתפקיד ראש ממשלת ישראל. בשנת 1994, ניהל ורבר יחד עם שותפו באותם ימים, יריב בן-אליעזר, את קמפיין הנצחון של חיים רמון לראשות הנהגת ההסתדרות.

בעיצומה של מערכת הבחירות הכלליות של שנת 1996, חודשים אחדים לאחר רצח רבין, התבקש ורבר לסייע לקמפיין של מפלגת העבודה, אך סירב מאחר ונקבעה האסטרטגיה של "פרופיל נמוך", הוחלט לא להזכיר "יתר על המידה" בתעמולת הבחירות את רצח רבין שהתרחש זמן קצר קודם לכן, ולא לאפשר פעילות רחוב עניפה "כדי לשמור על פרופיל נמוך". מיד אחר כך, ביולי 1996 הוא חבר אל צוות היועצים האמריקאי בראשות ריצ'רד (דיק) דרזנר שסיים זה עתה את קמפיין הניצחון של בוריס ילצין ברוסיה (מרץ-יולי 1996), והחל בפרק האירופי של עבודתו, עד יציאתו לגימלאות בשנת 2020.

במקביל, בין השנים 2000-1993, שימש ורבר כיועץ תקשורת, חקיקה וממשל לחברות וארגונים וביניהם זכייניות ערוץ 2, רשת, קשת וטלעד, ארגון המורים העל-יסודיים ("עוז לתמורה במערכת החינוך"), המכון הישראלי לדמוקרטיה (כנס קיסריה השנתי), התנועה ליהדות מתקדמת והתנועה המסורתית בישראל (ועדת נאמן, חוק ההמרה), ארגון מפיקי הטלוויזיה והקולנוע (חוק הקולנוע), ארגון בעלי תחנות הדלק, עיריות ומועצות אזוריות ומקומיות רבות.

מאז צאתו לגמלאות הוא מייעץ בהתנדבות (פרו-בונו) לארגונים בחברה האזרחית.

 

[email protected]


 For the English version

 

לגרסה בשפה האנגלית